„JA PRZEDSIĘBIORCA” X Wojewódzki Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Nr szybkiej informacji: 
86
Adresat: 
Nauczyciele szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego a w szczególności n-le PP, przedmiotów ekonomicznych i doradztwa zawodowego
Informacja o wydarzeniu: 
 
„JA PRZEDSIĘBIORCA”
X Wojewódzki Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych
 
Przygotowanie uczniów do aktywnego poszukiwania pracy w warunkach gospodarki rynkowej jest szczególnie ważne. Nie mniej istotne jest inspirowanie uczących się do kształtowania postaw przedsiębiorczych i samozatrudnienia. Dlatego trzeba planować swój rozwój zawodowy i podejmować działania, których celem jest uzyskanie odpowiedniego wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia. Jednocześnie należy umieć analizować rynek pracy pod kątem własnych potrzeb i samozatrudnienia.
 
Konkurs „Ja przedsiębiorca” ma na celu aktywizowanie młodzieży w zakresie kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Promujemy postawy przedsiębiorcze a zwłaszcza sprawdzenie siebie w roli przedsiębiorcy. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do zapoznania się z ideą Konkursu i rozpowszechnienia informacji o nim wśród uczniów. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www ŁCDNiKP - link do regulaminu.
Zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji dostosowaliśmy projekt do realiów oraz będziemy modyfikować go na bieżąco. Konkurs odbędzie się w formie zdalnej. Staramy się pozyskać sponsorów, co może być dodatkową zachętą dla uczniów. Służymy wsparciem dla szkół, które zgłoszą uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu i zorganizujemy spotkanie online dla nauczycieli, w celu omówienia szczegółów organizacji i przebiegu Konkursu.
 
Zgłoszenia szkół – do 02.12.2022 roku
Eliminacje na I etapie – do 03.03.2023 roku.
 
W Załączniku znajduje się karta zgłoszenia szkoły do konkursu. Serdecznie zapraszam.
 
 
Opracowała:
Małgorzata Bartosiak-Sikorzyńska
Konsultant ds. przedsiębiorczości ŁCDNiKP
 
Planowany termin zajęć:: 
6.12.2022
Organizator: 
Małgorzata Bartosiak-Sikorzyńska m.bartosiak@lcdnikp.elodz.edu.pl