Film Jacka Bławuta “Orzeł. Ostatni patrol” w edukacji humanistycznej Konferencja 3 godz.

Nr szybkiej informacji: 
69
Adresat: 
Nauczyciele języka polskiego i historii szkół ponadpodstawowych
Informacja o wydarzeniu: 
 
KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA POLSKIEGO
I HISTORII W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH
 
Film Jacka Bławuta
 
„Orzeł. Ostatni patrol” w edukacji humanistycznej
 
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży w Łodzi zapraszają nauczycieli języka polskiego i historii w szkołach ponadpodstawowych na konferencję filmoznawczą Film Jacka Bławuta „Orzeł. Ostatni patrol” w edukacji humanistycznej, która odbędzie 8 listopada 2022r. w kinie Kinematograf (Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. Zwycięstwa 1) w godz. 15:00 – 17:30. Podczas spotkania jego uczestnicy obejrzą film Jacka Bławuta, wysłuchają komentarza historycznego dra Miłosza Hrycka, będą uczestniczyli w dyskusji na temat możliwości wykorzystania tego filmu w szkole oraz otrzymają pakiet materiałów dydaktycznych wydanych przez dystrybutora filmu Kino Świat.
 
Warto podkreślić, że film otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę za najlepszą reżyserię, montaż, dźwięk filmu, charakteryzację i efekty dźwiękowe podczas 47 FFF w Gdyni.
 
Serdecznie zapraszamy na to edukacyjne wydarzenie. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że dla osób zarejestrowanych na konferencję cena biletu na projekcję wynosi 12 zł. Prosimy także o zgłoszenie swojego udziału w konferencji drogą elektroniczną na stronie ŁCDNiKP (zakładka REJESTRACJA ELEKTRONICZNA). Umożliwi to wygenerowanie zaświadczeń potwierdzających udział w konferencji.
 
Jesteśmy przekonani, że będzie to dla nas wszystkich wartościowe spotkanie.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Opracowała:
Danuta Górecka - konsultant
 
Planowany termin zajęć:: 
8.11.2022
Organizator: 
Danuta Górecka J,górecka@lcdnikp.elodz.edu.pl